Skip to Content

دیدار معاون آموزشی دانشگاه با رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در جنوب شرق آسیا

آقای دکتر کیوانی معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه و آقای دکتر طهایی از دفتر همکاری های علمی بین‌الملل دانشگاه به همراه معاونان و مدیران دانشگاه‌های تهران، صنعتی اصفهان و جهاد دانشگاهی با آقای دکتر قنبری رایزن محترم علمی ایران در کشور مالزی دیدار و گفتگو کردند. 
 
در ابتدا آقای دکتر قنبری اطلاعاتی در خصوص سیستم آموزش عالی در مالزی و تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این کشور ارایه کرد. ایشان اظهار داشت که مالزی از تحصیل حدود ۲۰ هزار دانشجوی ایرانی طي سالهاي ٢٠٠٠ تا ٢٠١٥ در حدود ۱/۵ میلیارد دلار درآمد داشته‌است در حالی كه دانشگاه‌های کشور ما كوششي براي استفاده‌ی متقابل از ظرفيتي كه در اين كشور وجود دارد، نداشته اند. همچنین ایشان از راه‌اندازی کرسی زبان فارسی توسط دانشگاه خوارزمی در دانشگاه UPM تشکر کرد. خوشبختانه آقای دکتر قنبری اطلاعات جامعی از فعالیت‌های دانشگاه‌های کشور داشت و از فعالیت‌های مديريت روابط بين‌الملل دانشگاه خوارزمی در جهت گسترش همكاری‌هاي بين‌المللي تقدیر نمود. 
 
در ادامه مقرر شد ارتباطات با دانشگاه‌های مطرح جنوب شرق آسیا در زمینه‌ی تبادل استاد و دانشجو و نيز توليد فناوری‌های نو در دستور کار قرار گیرد و در صورت امکان، نمایشگاهی  برای ارایه‌ی دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه‌های ایران در مالزی برگزار شود. در پايان جلسه آقای دکتر کیوانی نماد دانشگاه را به عنوان یادبود به ایشان اهدا کرد.